Szanowni Państwo,

 

W związku z tak trudną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, Rada i Zarząd Fundacji EX ANIMO im. Marii Sapiehy podjęły przykrą decyzję o postawieniu Fundacji w stan likwidacji.

Decyzja ta, podyktowana jest realną oceną możliwości pozyskiwania funduszy na działalność statutową. W obecnych „covidowych warunkach”, organizacja corocznych bali dobroczynnych – głównego źródła pozyskiwania środków finansowych – jest niemożliwa.

Sprawozdawczość zaś, jaką nakłada na nas ustawa o Organizacjach Pożytku Publicznego generuje koszty /utrzymanie biura, księgowości etc./ wyższe niż wpływające darowizny.

Przez ponad 25 lat działalności naszej małej organizacji, dzięki Państwu i Państwa hojności, zebraliśmy prawie 10 mln złotych i przekazaliśmy je Klinice Onkologii w Szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

W imieniu wszystkich małych pacjentów, ich rodziców i członków naszej Fundacji, z głębi serca dziękujemy sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli, za tę wieloletnią chęć pomocy, dar serca i nieustającą dobroć.

Środki finansowe pozostałe po likwidacji Fundacji zostaną w całości przekazane na konto Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Z poważaniem,

 

                      Bożena Daniłowicz                                                                 Irena Olechowska

                        Prezes Zarządu                                                                 Prezydent Rady Fundacji

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy

Al. Dzieci Polskich 20 F, lokal 712, 04-730 Warszawa

NIP: 526 165 82 50, KRS: 0000169133Biuro Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

ul. Belwederska 26/30, 00-585 Warszawa