Od 2001 roku Fundacja Ex Animo organizuje doroczne, tematyczne wieczory charytatywne w hotelu Sheraton pod patronatem i przy życzliwym wsparciu i pomocy kolejnych Ambasad. Wśród nich były już fiesty kolumbijska i hiszpańska, wieczór południowoafrykański „African dream”. Goście wieczorów mieli okazję podziwiać pokaz samby brazylijskiej i kosztować szwajcarskie sery oraz licytować atrakcyjne przedmioty, charakterystyczne dla danego kraju.

Stałymi elementami każdego wieczoru są aukcja, loterie, a także od 2004 roku, tzw. cicha aukcja. Poprzez współpracę z wieloma partnerami biznesowymi, staramy się aby nasi Goście mieli możliwość licytowania atrakcyjnych przedmiotów, nawiązujących do tematyki danego wieczoru.

Co więcej, charakter dorocznego wydarzenia podkreślają również pokazy i występy zaproszonych zespołów, a nasi Goście zawsze mogą skosztować trunków i specjalności kuchni poszczególnych państwa i tańczyć na parkiecie przy tematycznej i klimatycznej muzyce do białego rana.

Wśród śmiechu i zabawy jednak nigdy nie zapominamy o tym co najważniejsze - o chorych na nowotwory dzieciach, o ich potrzebach, zdrowiu i uśmiechu. O tym, że każdy z nas może pomóc uratować dziecko od śmierci, ulżyć w bólu i dać nadzieję (…) – jak powtarzała Maria Sapieha.

Całkowity dochód z każdego wieczoru od samego początku istnienia Fundacji Ex Animo przekazywany jest na potrzeby Kliniki Onkologii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” i jej małych podopiecznych, których nasza Fundacja wspiera od 1994 roku.


Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy

Al. Dzieci Polskich 20 F, lokal 712, 04-730 Warszawa

NIP: 526 165 82 50, KRS: 0000169133Biuro Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

ul. Belwederska 26/30, 00-585 Warszawa